Technologia Wi-Fi w telewizorach nowej generacji

Żyjemy w czasach, gdy w każdym domu jest telewizor. Ponadto prawie każda nowoczesna rodzina ma router Internet i WiFi. Dzięki temu programiści postanowili połączyć te technologie, umożliwiając podłączenie telewizora do sieci w celu wykonywania określonych zadań w Internecie. W ten sposób stworzyli drogą do powstania telewizji internetowej, która inaczej niż kablówki, pozwala nam oglądać nasze ulubione filmy online, gdzie chcemy i kiedy chcemy.

Czym jest WiFi

Jest to taki telewizor, który umożliwia dostęp do Internetu, a do tego nie potrzebujesz połączenia kablowego. Z reguły takie modele nazywane są Smart TV. Ta funkcja natychmiast stała się powszechna, ponieważ Internet jest dziś integralną częścią życia ludzi. Teraz, dzięki integracji telewizji z Internetem, ludzie mają nową serię możliwości, jak choćby oglądanie telewizji internetowej. Ponadto nie zapominaj, że telewizja to przede wszystkim sposób spędzania wolnego czasu. Podłączając się do globalnej sieci, zyskujemy jeszcze więcej usług i możliwości rozrywki. Istnieje wiele odmian takich telewizorów Wi-Fi i aby wiedzieć, jak dokonać właściwego wyboru, musisz zrozumieć, jak działa technologia i jak korzystać z takich telewizorów.

Istotą tej technologii jest to, że „inteligentny” telewizor ma mini komputer i adapter WiFi. Oprócz tunera telewizyjnego masz komputer, który może przetwarzać strumieniowe wideo z Internetu, a także umożliwia odwiedzanie sieci społecznościowych. Ponadto, jeśli masz kamerę internetową i mikrofon, możesz wykonywać rozmowy wideo przez Skype. Warto zauważyć, że istnieją dwa rodzaje Smart TV z Wi-Fi: Ze zintegrowanym adapterem. Z zewnętrznym modułem bezprzewodowym – inteligentnym dekoderem do telewizora. Pierwsza opcja to telewizor ze wbudowanym adapterem WiFi. Druga to urządzenia, które obsługują tylko technologię Smart TV, a jednocześnie nie ma modułu bezprzewodowego. Należy go kupić osobno i włożyć do portu USB. Warto zauważyć, że aby uniknąć problemów podczas pracy, lepiej kupić telewizor ze wbudowanym adapterem.

Jak korzystać ze Smart TV?

Jak więc korzystać z telewizora z adapterem WiFi? Na początek pamiętaj, że aby połączyć telewizor z Internetem za pośrednictwem Wi-Fi. Z reguły możemy to zrobić za pomocą routera bezprzewodowego. Działa jako punkt dostępu, a jeśli podłączysz go do kablowego Internetu, wszystkie urządzenia podłączone do Wi-Fi będą miały dostęp do globalnej sieci. Jeśli nie masz routera i nie możesz go kupić, możesz utworzyć sieć domową za pomocą laptopa. Jednak w każdym razie, aby uzyskać dostęp do Internetu, musi on być podłączony do sieci globalnej, abyś mógł transmitować telewizję internetową czy filmy online. Wyobraź sobie, że sieć jest skonfigurowana. Teraz musisz podłączyć do niego Smart TV. Sposób podłączenia telewizora do Wi-Fi opisano szczegółowo w instrukcjach zawartych w zestawie.

Technologia Wi-Fi jest łatwa w użyciu. Aby podłączyć telewizor, po prostu włącz go. Przejdź do menu ustawień i przejdź do sekcji „Sieć”. Następnie przejdź do ustawień sieci i kliknij przycisk „Start”. Rozpocznie się wyszukiwanie dostępnych połączeń. Następnie telewizor ze wbudowanym adapterem Wi-Fi wyświetli listę dostępnych sieci, z których należy wybrać router i kliknąć „Połącz”. W razie potrzeby wprowadź hasło bezpieczeństwa. Oczywiście nazwy niektórych sekcji mogą się nieznacznie różnić ze względu na różną funkcjonalność i modele telewizorów, jednak istota i zasada połączenia są zawsze takie same. Warto zauważyć, że na telewizorze z adapterem Wi-Fi można odwiedzać różne witryny, sieci społecznościowe, oglądać wideo strumieniowe.

Sterowanie takimi „inteligentnymi” telewizorami odbywa się za pomocą pilota. Ponadto niektóre modele są wyposażone w specjalne panele sterowania z dodatkowymi przyciskami i funkcjami. Warto zauważyć, że w naszych czasach prawie wszyscy mają smartfony. Jednocześnie można go podłączyć do Smart TV i używać go jako uniwersalnego pilota. Aby to zrobić, wystarczy zainstalować specjalną aplikację i podłączyć smartfon do telewizora za pośrednictwem sieci lokalnej lub bezpośrednio, jeśli oba urządzenia obsługują funkcję Direct WiFi. Możesz też znaleźć i zainstalować aplikacje sterowania TV na Play Market za darmo. Jest ich wiele i wszystkie mają różne dodatkowe funkcje. Jednym z takich programów jest Smart TV Remote.