Telewizja internetowa: co to jest i jak działa?

Innowacyjna telewizja internetowa jest transmitowana kanałem online z wykorzystaniem technologii IPTV. To rozwiązanie znacznie poprawia komfort oglądania ulubionych programów telewizyjnych. Możesz na bieżąco śledzić wiadomości, a także filmy online, gdzie tylko chcesz.

Telewizja internetowa: co to jest i jak działa?

IPTV wymaga użycia protokołu sieciowego do przesyłania treści wideo. Technologia ta jest również nazywana „strumieniem multimediów”. Dzisiaj IPTV jest uważane za najlepszą i najwygodniejszą metodę dostarczania telewizji cyfrowej do mieszkań i domów. Nowoczesna telewizja przez Internet działa zgodnie z następującą zasadą: kanały telewizyjne są nadawane za pomocą jednego kabla, który organizuje połączenie z siecią Internet. Może być dostępna jako płatna usługa, ale częściej są to darmowe filmy online i programy. Podobnie jak w przypadku telewizji satelitarnej, gdy usługa IPTV jest aktywna, użytkownik może wybrać pakiety kanałów z listy oferowanej przez dostawcę. Abonenci IPTV mają jednak dodatkowe funkcje, które nie są dostępne dla użytkowników telewizji satelitarnej:

  • Wideo do wyszukiwania;
  • Nagrywanie filmów, programów telewizyjnych i programów telewizyjnych;
  • Program telewizyjny w czasie rzeczywistym;
  • Pauza podczas transmisji telewizyjnej;
  • Przewijanie do tyłu i przesunięcie czasowe.

Telewizja internetowa nie wymaga dodatkowych drogich anten i odbiorników. Nie musisz kupować osobnego odbiornika, tunera telewizyjnego i podobnego sprzętu. Telewizja łączy się z dowolnym gadżetem telewizyjnym obsługującym technologię Smart TV (w zależności od dostępności kanału internetowego o prędkości 50 Mb / s). Możesz oglądać telewizję internetową nie tylko na telewizorach, ale także na komputerach domowych, tabletach, smartfonach.

Jak podłączyć telewizję cyfrową przez Internet?

Niedawno gęsty las anten na dachach wieżowców zastąpiono kablami z setkami importowanych kanałów. Teraz oczekuje się nowego przejścia – w erę telewizji internetowej. Wyjaśnia to nie tylko zalety technologii, ale także czynnik, który na pierwszy rzut oka może wydawać się nieoczywisty – w tym przypadku to nie telewizja kontroluje widza, ale widz – telewizja . Aby uzyskać dostęp, wymagane jest oprogramowanie, którego zadaniem jest przetwarzanie otrzymanych danych. Przeanalizujemy najczęstszy przypadek – z telewizorem. Będziesz potrzebował albo wbudowanej technologii SMART TV, ale częściej SMART TV wystarcza na gadżety mobilne, a do telewizora wymagany jest specjalny dekoder. To nie jest najtańsze urządzenie, ale z reguły dostawcy dają go za czynsz za symboliczną opłatą, a niektórzy z późniejszą możliwością wykupu.

Można go podłączyć do prawie każdego telewizora, nawet jeśli jedynym sposobem jest kabel. Tym bardziej że po podłączeniu za pomocą kabla HDMI, wyraźność obrazu będzie zauważalnie lepsza. Możemy też połączyć się z Internetem za pomocą WiFi wbudowanego w telewizor. W ten sposób unikamy niepotrzebnych kabli, które mogą „zagracać” nam mieszkanie. Oczywiście telewizję internetową możemy też oglądać bezpośrednio za pośrednictwem laptopa czy smartfona.